Hosting İndirim Kodu Nasıl Uygulanır?

CliaWeb hosting ve sunucu hizmet sağlayıcısı olarak belirli zamanlarda aylık veya yıllık indirimler yapabilmekteyiz. Bu makalemizde bir indirim kodunu sepette nasıl uygulayabileceğinizi sizlere anlatacağız.

Plesk Alternatifi Ücretsiz Hosting Kontrol Paneller

Plesk Panel uzun bir süredir trial olarak ücretsiz kullanılabiliyor. Ancak 27 eylül 2022 tarihinde plesk trial de gelecek olan lisans kısıtlamaları nedeniyle bazı plesk özellikleri kullanılamayacak. Bu makalede cliaweb olarak plesk alternatifi olan ücretsiz hosting kontrol panelleri sizler için listeleyeceğiz. Siz ihtiyacınıza göre Plesk Alternatifi Ücretsiz Hosting Kontrol Panellerinden herhangi birini kurup kullanabilirsiniz.

CSF SSH Komutları (ConfigServer Security and Firewall)

ConfigServer Security and Firewall yani kısa adı CSF olan yazılımsal firewall, linux tabanlı sunucularınızı belirli bir seviyeye kadar korumak, istekleri limitlemek, brute login saldırılarını önlemek için güzel bir seçenektir. Bu makalemizde cliaweb olarak CSF SSH üzerinden koşturabileceğiniz komutların neler olduğunu, CSF için hangi komutları kullanabileceğinizi anlatacağız.